11. oktober · hsfo.dk
Sådan går det firmaerne i Ikast-Brande: Resultaterne svinger fra -6,04 mio. til 23,7 mio. kroner
Virksomheden ejes af Cama Holding ApS og Anette Hornbæk Holding ApS.
Les artikkel
| Beløp i DKK 1 000 | 2026 | 2025 |
|---|---|---|
| Bruttomargin | -6 | 541 |
| Årets resultat | -1.587 | 1.220 |
| Totale aktiver | 46.394 | 60.970 |
| Egenkapital | 46.120 | 60.707 |
| Beløp i DKK 1 000 | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Bruttomargin | 541 | 6.589 |
| Årets resultat | 1.220 | 7.321 |
| Totale aktiver | 60.970 | 62.658 |
| Egenkapital | 60.707 | 62.087 |
| Beløp i DKK 1 000 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Bruttomargin | 6.589 | – |
| Årets resultat | 7.321 | -3.796 |
| Totale aktiver | 62.658 | 64.569 |
| Egenkapital | 62.087 | 54.766 |
| Beløp i DKK 1 000 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|
| Bruttomargin | – | -150 |
| Årets resultat | -3.796 | 7.155 |
| Totale aktiver | 64.569 | 68.672 |
| Egenkapital | 54.766 | 58.562 |
| Beløp i DKK 1 000 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|
| Bruttomargin | -150 | -66 |
| Årets resultat | 7.155 | 2.360 |
| Totale aktiver | 68.672 | 97.837 |
| Egenkapital | 58.562 | 97.308 |
| Beløp i DKK 1 000 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|
| Bruttomargin | -66 | -72 |
| Årets resultat | 2.360 | 1.300 |
| Totale aktiver | 97.837 | 95.929 |
| Egenkapital | 97.308 | 94.948 |
| Beløp i DKK 1 000 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|
| Bruttomargin | -72 | -120 |
| Årets resultat | 1.300 | 1.745 |
| Totale aktiver | 95.929 | 97.092 |
| Egenkapital | 94.948 | 93.648 |