Knud Erik Andersen
Adm. direktør, European Energy
Profilbilde av Knud Erik Andersen

Knud Erik Andersen

Adm. direktør, European Energy
138
Roller
196
Nyheter
Balance
Roller
DKK 1,0 mia
Direktør
EUR 552 mio
Direktør
DKK 216 mio
Direktør
Se alle 138
Relasjoner
EUROPEAN SOLAR FARMS A/S
2006 - nå
+59
2011 - nå
+6
2015
+4
SELULK Holding ApS
2015
+4
AUGUSTENBORG HOLDING ApS
2015
+4
Se alle 95
Kort fortalt
Knud Erik Andersen har været i direktionen for EUROPEAN ENERGY A/S siden 1995 og er desuden direktør i 173 andre selskaber.
Arbeidserfaring
1995-nå · Direktør
EUROPEAN ENERGY A/S
2005-nå · Adm. direktør
EUROPEAN WIND FARMS A/S
2000-nå · Direktør
EUROPEAN ENERGY HOLDING ApS
2007-nå · Direktør
EUROPEAN SOLAR FARMS SPAIN ApS
2007-nå · Direktør
EUROPEAN SOLAR FARMS ITALY ApS
Se alle 100
Tillitsverv
1995-nå · Bestyrelsesmedlem
EUROPEAN ENERGY A/S
2015-nå · Bestyrelsesmedlem
EUROPEAN WIND FARMS A/S
2008-nå · Bestyrelsesformand
EUROPEAN SOLAR FARMS A/S
2010-nå · Bestyrelsesmedlem
EEA RENEWABLES A/S
2013-nå · Bestyrelsesmedlem
VORES SOL NAKSKOV I K/S
Se alle 100
Utdannelse
Ingeniør
DTU
Paqle
Paqle data
Paqle kan vise nyheter om personer og virksomheter direkte i ditt CRM-system.
Nyheter
17. september
hserfer
Knud Erik Andersen forlater styret
European Energy Heating A/S
Knud Erik Andersen forlater styret for European Energy Heating A/S etter en periode på 6 år.
Se mere
17. september
hserfer
Knud Erik Andersen forlater styret
European Energy Heating Holding ApS
Knud Erik Andersen forlater styret for European Energy Heating Holding ApS etter en periode på 6 år.
Se mere
17. september
eit nam
Knud Erik Andersen forlater ledelsen
European Energy Heating A/S
Knud Erik Andersen forlater ledelsen for European Energy Heating A/S etter en periode på 5 år.
Se mere
4. september
hserfer
Knud Erik Andersen forlater styret
FWE WINDPARK WULFSHAGEN K/S
Knud Erik Andersen forlater styret for FWE WINDPARK WULFSHAGEN K/S etter en periode på 13 år.
Se mere
4. september
hserfer
Knud Erik Andersen forlater styret
FWE WINDPARK SCHEDDEBROCK K/S
Knud Erik Andersen forlater styret for FWE WINDPARK SCHEDDEBROCK K/S etter en periode på 13 år.
Se mere
4. september
hserfer
Knud Erik Andersen forlater styret
FWE WINDPARK WITTSTEDT K/S
Knud Erik Andersen forlater styret for FWE WINDPARK WITTSTEDT K/S etter en periode på 13 år.
Se mere
4. september
hserfer
Knud Erik Andersen forlater styret
FWE WINDPARK TIS K/S
Knud Erik Andersen forlater styret for FWE WINDPARK TIS K/S etter en periode på 13 år.
Se mere
4. september
hserfer
Knud Erik Andersen forlater styret
FWE WINDPARK 3 STANDORTE K/S
Knud Erik Andersen forlater styret for FWE WINDPARK 3 STANDORTE K/S etter en periode på 13 år.
Se mere
31. august
eit nam
Knud Erik Andersen slutter som adm. direktør
Floating PV Solutions ApS
Knud Erik Andersen slutter som adm. direktør i Floating PV Solutions ApS.
Se mere
31. august
hserfer
Knud Erik Andersen blir med i styret
JAMMERLAND BAY NEARSHORE A/S
Knud Erik Andersen blir med i styret for JAMMERLAND BAY NEARSHORE A/S.
Se mere
31. august
hserfer
Knud Erik Andersen blir med i styret
Lillebælt HoldCo A/S
Knud Erik Andersen blir med i styret for Lillebælt HoldCo A/S.
Se mere
31. august
eit nam
Andreas Karhula Lauridsen blir med i ledelsen
Lillebælt HoldCo A/S
Andreas Karhula Lauridsen erstatter Zhanar Dreisig i ledelsen for Lillebælt HoldCo A/S etter en periode på 2 år. Knud Erik Andersen er styreleder.
Se mere
31. august
eit nam
Andreas Karhula Lauridsen blir med i ledelsen
JAMMERLAND BAY NEARSHORE A/S
Andreas Karhula Lauridsen erstatter Zhanar Dreisig i ledelsen for JAMMERLAND BAY NEARSHORE A/S etter en periode på 2 år. Knud Erik Andersen er styreleder.
Se mere
31. august
esuoh
Adresseendring
JAMMERLAND BAY NEARSHORE A/S
JAMMERLAND BAY NEARSHORE A/S flytter fra København Ø til Søborg. Knud Erik Andersen er styreleder.
Se mere
31. august
esuoh
Adresseendring
Lillebælt HoldCo A/S
Lillebælt HoldCo A/S flytter fra København Ø til Søborg. Knud Erik Andersen er styreleder.
Se mere
31. august
seciffo
Ny selskapsform Kommanditaktieselskab/Partnerselskab
Holsted Solar Park P/S
Holsted Solar Park A/S endrer selskapsform og skifter i den forbindelse navn til Holsted Solar Park P/S. Knud Erik Andersen er medlem af ledelsen.
Se mere
Paqle ApS
Midtager 29
2605 Brøndby
CVR 36710306
© Paqle ApS