9. september · amtsavisen.dk
Randers NV-virksomheden Mariager G Invest ApS får endnu et minus
Mariager G Invest ApS har netop afleveret regnskab for perioden 1 maj 2025 til 30 april 2026.
Les artikkel
| Beløp i DKK 1 000 | 2026 | 2025 |
|---|---|---|
| Bruttomargin | 128 | 138 |
| Årets resultat | -114 | -106 |
| Totale aktiver | 9.537 | 9.691 |
| Egenkapital | 9.374 | 9.489 |
| Beløp i DKK 1 000 | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Bruttomargin | 138 | 19 |
| Årets resultat | -106 | -549 |
| Totale aktiver | 9.691 | 9.737 |
| Egenkapital | 9.489 | 9.595 |
| Beløp i DKK 1 000 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Bruttomargin | 19 | -43 |
| Årets resultat | -549 | -577 |
| Totale aktiver | 9.737 | 10.316 |
| Egenkapital | 9.595 | -4.162 |
| Beløp i DKK 1 000 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|
| Bruttomargin | -43 | 780 |
| Årets resultat | -577 | 266 |
| Totale aktiver | 10.316 | 10.911 |
| Egenkapital | -4.162 | -3.585 |
| Beløp i DKK 1 000 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|
| Bruttomargin | 780 | -24 |
| Årets resultat | 266 | -1.072 |
| Totale aktiver | 10.911 | 6.711 |
| Egenkapital | -3.585 | -3.851 |
| Beløp i DKK 1 000 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|
| Bruttomargin | -24 | -26 |
| Årets resultat | -1.072 | -1.572 |
| Totale aktiver | 6.711 | 6.717 |
| Egenkapital | -3.851 | -2.779 |
| Beløp i DKK 1 000 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|
| Bruttomargin | -26 | -54 |
| Årets resultat | -1.572 | -1.204 |
| Totale aktiver | 6.717 | 4.740 |
| Egenkapital | -2.779 | -1.207 |
| Beløp i DKK 1 000 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|
| Bruttomargin | -54 | -11 |
| Årets resultat | -1.204 | -34 |
| Totale aktiver | 4.740 | 1.119 |
| Egenkapital | -1.207 | -3 |
| Beløp i DKK 1 000 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|
| Bruttomargin | -11 | -5 |
| Årets resultat | -34 | -19 |
| Totale aktiver | 1.119 | 1.121 |
| Egenkapital | -3 | 31 |
| Beløp i DKK 1 000 | 2017 |
|---|---|
| Bruttomargin | -5 |
| Årets resultat | -19 |
| Totale aktiver | 1.121 |
| Egenkapital | 31 |