7. juli · erhvervslivranders.dk
Sådan går det firmaerne i Randers: Resultaterne svinger fra -219 mio. til 36,7 mio. kroner
Virksomheden ejes af Mlund Invest ApS og Dyppel Capital ApS.
Les artikkel
| Beløp i DKK 1 000 | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Bruttomargin | -12 | – |
| Årets resultat | -22 | 165 |
| Totale aktiver | 184 | 168 |
| Egenkapital | 107 | 128 |
| Beløp i DKK 1 000 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Bruttomargin | – | 0 |
| Årets resultat | 165 | -3 |
| Totale aktiver | 168 | 424 |
| Egenkapital | 128 | 368 |
| Beløp i DKK 1 000 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|
| Bruttomargin | 0 | -4 |
| Årets resultat | -3 | -160 |
| Totale aktiver | 424 | 547 |
| Egenkapital | 368 | 371 |
| Beløp i DKK 1 000 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|
| Bruttomargin | -4 | -4 |
| Årets resultat | -160 | 343 |
| Totale aktiver | 547 | 712 |
| Egenkapital | 371 | 531 |
| Beløp i DKK 1 000 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|
| Bruttomargin | -4 | -9 |
| Årets resultat | 343 | 148 |
| Totale aktiver | 712 | 243 |
| Egenkapital | 531 | 188 |
| Beløp i DKK 1 000 | 2020 |
|---|---|
| Bruttomargin | -9 |
| Årets resultat | 148 |
| Totale aktiver | 243 |
| Egenkapital | 188 |