14. april · jv.dk
Her er ugens seneste regnskaber fra Varde
Tranbjerg Østergaard A/S tilhører branchen "Blandet landbrugsdrift".
Les artikkel
| Beløp i DKK 1 000 | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Bruttomargin | 23.867 | 16.317 |
| Årets resultat | 7.148 | 2.424 |
| Totale aktiver | 203.694 | 168.672 |
| Egenkapital | 57.005 | 49.856 |
| Beløp i DKK 1 000 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Bruttomargin | 16.317 | 14.895 |
| Årets resultat | 2.424 | 2.065 |
| Totale aktiver | 168.672 | 161.216 |
| Egenkapital | 49.856 | 47.432 |
| Beløp i DKK 1 000 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|
| Bruttomargin | 14.895 | 17.543 |
| Årets resultat | 2.065 | 7.343 |
| Totale aktiver | 161.216 | 135.336 |
| Egenkapital | 47.432 | 30.834 |
| Beløp i DKK 1 000 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|
| Bruttomargin | 17.543 | 12.019 |
| Årets resultat | 7.343 | 3.480 |
| Totale aktiver | 135.336 | 125.687 |
| Egenkapital | 30.834 | 23.741 |
| Beløp i DKK 1 000 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|
| Bruttomargin | 12.019 | 10.659 |
| Årets resultat | 3.480 | 2.165 |
| Totale aktiver | 125.687 | 108.331 |
| Egenkapital | 23.741 | 20.511 |
| Beløp i DKK 1 000 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|
| Bruttomargin | 10.659 | 9.890 |
| Årets resultat | 2.165 | 1.590 |
| Totale aktiver | 108.331 | 108.746 |
| Egenkapital | 20.511 | 18.496 |
| Beløp i DKK 1 000 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|
| Bruttomargin | 9.890 | 7.883 |
| Årets resultat | 1.590 | 2.197 |
| Totale aktiver | 108.746 | 89.233 |
| Egenkapital | 18.496 | 12.328 |
| Beløp i DKK 1 000 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|
| Bruttomargin | 7.883 | 6.376 |
| Årets resultat | 2.197 | -2.091 |
| Totale aktiver | 89.233 | 85.493 |
| Egenkapital | 12.328 | 20.130 |
| Beløp i DKK 1 000 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|
| Bruttomargin | 6.376 | 5.066 |
| Årets resultat | -2.091 | 1.129 |
| Totale aktiver | 85.493 | 72.255 |
| Egenkapital | 20.130 | 22.641 |